Asus uvedl na pulty tuzemských obchodů unikátní notebook ZenBook Pro Duo
autor: Mirek Kočí , publikováno 25.8.2019

Asus uvedl na český trh unikátní notebook se dvěma displeji – ZenBook Pro Duo. Jeho hlavní dotykový panel doplňuje ještě podlouhlý sekundární zobrazovač ScreenPad Plus, který nabízí další možnosti ovládání a usnadňuje multitasking.

ZenBook Pro Duo si odbyl premiéru již letos v květnu na veletrhu Computex 2019 na Tchajwanu. Do prodeje se však dostává až nyní, po zhruba třech měsících. Vysoký výkon notebooku, který ocení nejen profesionálové, zajišťuje procesor Core i7-9750H v kombinaci s 16 GB RAM a grafickou kartou GeForce RTX 2060 s 6 GB videopaměti. Dále je k dispozici 16 GB operační paměti a rychlý SSD s kapacitou 512 GB. Pro zajištění maximálního výkonu je k dispozici vyhrazené tlačítko Turbo Fan zvyšující výkon chlazení a pant ErgoLift, který zlepšuje proudění vzduchu a odvodu tepla z notebooku.

ZenBook Pro Duo je vybaven 15,6palcovým dotykovým OLED displejem s rozlišením 3 840 × 2 160 pixelů. Mimoto obsahuje ještě druhý 4K (3 840 × 1 100 px) displej ScreenPad Plus a také touchpad NumberPad plnící i funkci virtuálního klávesnicového numerického bloku. Hlavní displej má efektní bezrámečkový design s minimálními okraji po všech čtyřech stranách panelu.

Asus uvedl na pulty tuzemských obchodů unikátní notebook ZenBook Pro Duo

Sekundární displej ScreenPad Plus s poměrem stran 32:9 a rozlišením 4K je umístěn přímo nad klávesnicí notebooku a výrazně zvětšuje vizuální pracovní prostor při zachování standardního formátu notebooku. Využívat jej lze jako jakýkoli standardní druhý displej v rámci systému Windows, tedy k zobrazení vizuálního obsahu. Současně ale nabízí mnoho funkcí a nástrojů šetřících čas během práce. Ty jsou součástí ovládacího softwaru ScreenXpert. Ve výbavě má počítač samozřejmě i bohatou sadu portů, která zahrnuje i rozhraní USB-C s podporou Thunderbolt 3 či nejnovější Wi-Fi 6 s technologií Gig+ (802.11ax).

Doporučená cena notebooku Asus ZenBook Pro Duo (UX581GV) je stanovena na 76 990 Kč s DPH.Tagy: Asus ZenBook Pro Duo  UX581GV  ZenBook  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.