DVD-Forum uveřejnilo specifikace DVD-RAM 12×
autor: Novák Radek , publikováno 23.11.2005
Aby se mohly na trh uvést mechaniky a disky, které budou schopny rychlejšího zápisu na DVD-RAM, je nutné nejprve připravit odpovídající specifikace. A to právě provedlo DVD-Forum, společnost zabývající se přípravou specifikací pro DVD formáty. DVD-Forum poskytlo výrobcům hardware a software první testovací specifikace pro umožnění dvanáctirychlostního zápisu na DVD-RAM disky. Díky nim pak výrobci budou moci zahájit vlastní výrobu optických mechanik a médií spolupracujících s touto rychlostí.

Tato rychlost však samozřejmě ještě není konečná, již nyní společnost Hitachi-Maxell oznámilo vyvinutí nového materiálu, který bude vhodný pro použití v discích pro šestnáctinásobný zápis na DVD-RAM média. Stejně tak společnosti NEC a Panasonic předvedly první prototypy mechanik použitelných pro takto rychlý zápis, který umožní zaplnit celé 4,7GB DVD během 10minut včetně následné verifikace.

Zdroj: CDR-Info, DVD-Forum

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
23.11.2005 18:05:49   147.230.228.xxx 136
Chtelo by to doplnit, ze rychla media nejsou zpetne kompatibilni (nejdou ani cist(!) ani palit v starych mechanikach), a ze maji vyrazne kratsi zivotnost (Puvodni DVD-RAM ma garantovano 100 000 prepisu, takze idealni na periodicke zalohovani. S rychlou RAM na to muzete zapomenout...)

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

18 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.