S Huawei nechceme vůbec obchodovat, řekl Trump. Firma čeká na prodloužení licence
autor: Mirek Kočí , publikováno 19.8.2019

Situace kolem Huawei opět nabírá na obrátkách. Prezident Donald Trump v uplynulých hodinách totiž popřel, že by měl v úmyslu poskytnout čínskému gigantu odklad sankcí a prodloužit mu tak možnost nakupovat nezbytně nutné komponenty od amerických výrobců. Americké ministerstvo obchodu má přitom prodloužit dočasné všeobecné povolení pro americké firmy k obchodování s Huawei na dalších 90 dní během dnešního dne.

Před návratem do Washingtonu Trump v rozhovoru s novináři uvedl: „Opravdu nechceme obchodovat s Huawei. O všem budeme rozhodovat v ne tak vzdálené budoucnosti.“ Mimo to americký prezident rovněž zopakoval, že čínská společnost představuje riziko pro národní bezpečnost USA.

I přes silná Trumpova slova je však pravděpodobné, že ministerstvo obchodu USA „dočasnou všeobecnou licenci“ o 90 dní nakonec prodlouží, a to jako gesto dobré vůle pro další obchodní jednání s Čínou. Bez zvláštního povolení Huawei nemůže nakupovat k výrobě nových produktů americké komponenty.

Huawei je jedním z největších výrobců telekomunikačních zařízení na světě. V současnosti firma čelí kritice západu za svůj údajný vztah s čínskou vládou, podnik to ale od samého začátku popírá. 

Výrobce se nicméně chce s USA dohodnout na účinných opatřeních, které zaručí bezpečnost jeho produktů. Už dříve Huawei přitom uvedl, že je připraven s vládami jednotlivých zemí uzavřít dohody „nešpiclování“.Tagy: Huawei  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
20.8.2019 13:09:22   94.242.92.xxx 10
Tak Huawei nabídl usa že podepíše dohodu o nešpiclování,když jsou tak paranoidní. Už nějaký čas se o tom ví,a usa tvrdí že laxní programování je důvod toho že jejich zařízení mohou být nabourány. Zatím nikdo nenašel bezpečnostní díru. Aby to nebylo jako s truecryptem,nedáš zadní vrátka pro NSA,tak končíš. Doufám že někdo napíše že teď tam není ale v příští aktualizaci být může. Bo je běžné že u BTS které obsluhují 5k osob,se zaškrtne políčko "Kontroluj a instaluj aktualizace". A dobrá vůle USA že jim prodlouží licenci na nákup komponent. Ehm a není tak náhodou čína největší věřitel,usa?

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.