EMUI 10 dorazí už v září! Na jaké telefony se dostane?
autor: Mirek Kočí , publikováno 9.8.2019

Na dnešní úvodní keynote konference HDC 2019 společnost Huawei nepředstavila jen platformu Harmony OS, ale také novou generaci mobilního uživatelského prostředí EMUI. Nadstavba s pořadovým číslem 10 je postavená na základech Androidu Q a jak se předpokládalo, nabídne hned několik zásadních novinek.

S příchodem EMUI 10 se uživatelé dočkají vylepšeného tmavého režimu, který bude umět do černé zahalit i aplikace třetích stran. Změnou projdou ikony a také animace, bohatší budou možnosti always-on-displaye (k dispozici bude více druhů hodin, widgetů a kalendářů) a vývojáři se zaměřili i na zvýšení bezpečnosti a svižnosti oproti aktuální verzi EMUI 9.1. Do nového prostředí bude implementovaný opět o něco vylepšený systém souborů EROFS a rovněž i technologie GPU Turbo 3.0.

Velkou novinkou EMUI 10 je funkce HiCar, která umožní smartphone spárovat s infotainmentem automobilu, čímž by se vám během jízdy mělo dostat příjemného uživatelského zážitku. Huawei se pochlubil i vylepšeným propojením telefonu s notebookem, které nazývá Multi-screen collaboration“ (přeloženo jako „spolupráce na více obrazovkách“). Telefon stačí přiložit k počítači a během okamžiku získáte bezdrátově na monitoru přístup ke všem mobilním souborům, které můžete libovolně kopírovat nebo přesouvat.

EMIU 10 beta pro chytré telefony P30 Pro a P30 bude vydána 8. září. Ještě v témže měsíci se pak dočkají i majitelé Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20X a Mate 20 Porsche design. Přímo z výroby dostanou novou verzi nadstavby přístroje řady Mate 30.Tagy: Huawei  EMUI 10  EMUI  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
10.8.2019 18:12:18   62.245.97.xxx 11
ze se penez od huawei nestitite. je videt ze jsou nejlepsi a myslim to vazne.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.