BenQ PD3220U je profi monitor pro designéry a návrháře
autor: Mirek Kočí , publikováno 31.7.2019

Společnost BenQ představuje svůj další profesionální monitor, který je jako stvořený pro využití lidmi, kteří pracují v oblastech jako je design, architektura, stavebnictví a technologie.

BenQ PD3220U je monitor osazený 31,5palcovou IPS obrazovkou se 4K rozlišením (3 840 × 2 160 px s poměrem stran 16:9) a hustotou pixelů 140 ppi. Zobrazuje jemné detaily s vysokou přesností díky pokrytí 95 % DCI-P3 a 100 % sRGB a Rec. 709. Ocení jej tak nejen grafici, ale i všichni nároční uživatelé.

Pro profesionální využití je k dispozici speciální CAD/CAM režim, který je jen jednou z funkcí integrovanou v monitoru. V rámci něho jsou barvy kalibrovány až na tak podrobné grafické detaily, že splňují průmyslové standardy. Animation Mode vyjasňuje tmavé oblasti, aniž by byly přesvíceny ty světlé, a Darkroom Mode optimalizuje celkový jas a kontrast při práci ve tmě.

Novinkou je režim M-Book Mode, který replikuje P3 barevný prostor používaný v iMac a MacBook / Macbook Pro zařízeních. Nechybí ani již standardní technologie pro ochranu zraku Low Blue Light a Flicker-Free.

BenQ PD3220U je profi monitor pro designéry a návrháře

Konstrukce monitoru využívá válcového výškově stavitelného stojanu a pevné kovové základy. Mezi konektory na zadní straně monitoru je Thunderbolt 3, umožňující napájení zároveň s přenosem audio i video obsahu stejně jako propojení více monitorů. Grafické vstupy Thunderbolt 3, DisplayPort a HDMI společně s funkcí KVM umožňují ovládání dvou počítačů, Macbooků nebo notebooků pomocí jednoho či dvou displejů a setu klávesnice a myši.

Ovladač Hotkey Puck druhé generace usnadňuje orientaci v OSD menu. Nabízí slider připomínající ovládání hlasitosti, zde využívaný primárně pro přesné nastavení hodnot jasu a kontrastu, tlačítko pro rychlé přepínání mezi režimy a další tři programovatelná tlačítka.

BenQ PD3220U je dostupný za doporučenou koncovou cenu 30 799 Kč s DPH.

BenQ PD3220U je profi monitor pro designéry a návrhářeTagy: BenQ PD3220U  PD3220U  BenQ  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.