Huawei Mate 30 Pro nakonec kruhový modul fotoaparátu nedostane
autor: Mirek Kočí , publikováno 10.7.2019

Do představení chytrého telefonu Mate 30 Pro zbývá ještě hodně času, informací o chystaném top modelu Huaweie však již máme dostatek. V uplynulých dnech se objevila zpráva, že na zadní straně smartphonu najdeme kruhový modul fotoaparátu s netradičně rozestavěnou čtveřicí snímačů, připomínající staré Lumie. Nyní se však zdá, že tato spekulace nebyla pravdivá.

Nejnovější únik obrázků, na kterých lze pozorovat ochranná pouzdra pro Mate 30 Pro, totiž ukazuje, že modul fotoaparátu bude mít podlouhlý obdélníkový tvar se zaoblenými rohy; naváže tak na zadní stranu současného Mate 20 Pro. Telefon by měl přitom nabídnout hned čtveřici špičkových fotoaparátů. Oproti modelu Mate 20 Pro bude přítomen tentokrát i takzvaný „time-of-flight“ senzor sloužící pro přesné určení vzdálenosti snímaných objektů.

Z dřívějších zpráv dále víme, že výrobce Mate 30 Pro osadí rychlým 90Hz AMOLED displejem o velikosti 6,71 palce, v jehož levém horním rohu najdeme dva průstřely pro selfie kamerky. O vysoký výkon zařízení se postará zbrusu nový 7nm čipset Kirin 985, který bude spolupracovat s 5G modemem Balong 5000.

Huawei Mate 30 Pro nakonec kruhový modul fotoaparátu nedostane

Telefon by měl disponovat i superrychlým 55W drátovým nabíjením a chybět nemá ani vylepšené 10W reverzní bezdrátové dobíjení pro nabíjení dalších zařízení, např. sluchátek nebo smartphonů.

Představení telefonu Huawei Mate 30 Pro se pravděpodobně dočkáme v říjnu.

ZdrojTagy: Huawei  Huawei Mate 30 Pro  Mate 30 Pro  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.