Vodafone chce v Karlových Varech do roka spustit 5G pro všechny
autor: Mirek Kočí , publikováno 4.7.2019

V rámci 54. ročníku mezinárodního filmového festivalu KVIFF v Karlových Varech předvedl Vodafone rychlou mobilní síť 5G a uskutečnil první český 5G holografický hovor. Včera se operátor spolu s městem Karlovy Vary oficiálně dohodly na další spolupráci. Podepsané memorandum by mělo vést ke spuštění první komerční 5G sítě v Česku.

„Během festivalu jsme už předvedli rekordně rychlou mobilní síť 5G, která nyní pokrývá část města a nabízí přenosovou rychlost bezmála jeden Gbit/s. Chceme jít dál a do roka spustit plošně v Karlových Varech první komerční 5G síť,“ řekl Petr Dvořák, generální ředitel společnosti Vodafone Czech Republic.

Na základě podepsaného memoranda má vzniknout start-up hub pro mladé a začínající podnikatele. Součástí spolupráce bude též podpora digitálního vzdělávání ve vybraném karlovarském školském zařízení. V 5G inkubátoru bude možné hledat a testovat řešení pro partnery Vodafonu z celé České republiky. „Věříme, že memorandum a projekty s ním spojené přivedou do města nové firmy, vytvoří pracovní místa a zlepší život obyvatelům v regionu a později i v celém Česku,“ dodal Dvořák.

Rychlost své 5G sítě Vodafone v Karlových Varech demonstruje na chytrém telefonu Hauwei Mate 20X 5G. Zástupci operátora na tomto smartphonu během své prezentace naměřili rychlost 900 Mbit/s.

 Vodafone chce v Karlových Varech do roka spustit 5G pro všechny

Zdroj: VodafoneTagy: 5G  Vodafone  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
7.7.2019 00:43:55   185.73.102.xxx 20
Kdyby raději pustili tarify za normální ceny.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.