V sídle Facebooku byl detekován nervový plyn, na místo dorazila FBI
autor: Mirek Kočí , publikováno 2.7.2019

Hasiči včera evakuovali sídlo společnosti Facebook ve městě Menlo Park. Do jednoho ze skladů, kde se třídí pošta, byla totiž doručena zásilka, v níž jeden ze skenujících přístrojů detekoval nervový plyn sarin, který je mnohem jedovatější než např. kyanid.

Asi hodinu před pondělním polednem (večer našeho času) jeden z automatů detekoval podezřelý balíček a tak společnost Facebook kvůli obavám ze sarinového útoku nařídila evakuaci svých čtyř budov. S nebezpečnou zásilkou přišli do kontaktu dva lidé, žádné symptomy se u nich ale nakonec neprojevily.

Tři ze čtyř budov, které zaměstnanci opustili, byly postupně prohlášené za bezpečné a lidé se do nich mohli vrátit. Čtvrtý objekt zůstal uzavřený déle.

Po několika hodinách vyšetřování se naštěstí ukázalo, že se jednalo o falešný poplach – experti na nebezpečné látky žádný toxický materiál nenašli. Zřejmě tak šlo o omyl automatizovaného monitorovacího systému.

Incident v sídle společnosti, která stojí za stejnojmennou sociální službou, vyšetřuje Federální úřad pro vyšetřování (FBI) i místní policie.

V sídle Facebooku byl detekován nervový plyn, na místo dorazila FBI

ZdrojTagy: Facebook  Sarin  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.