Huawei během první poloviny roku prodal přes 100 milionů smartphonů
autor: Mirek Kočí , publikováno 27.6.2019

Huawei slaví další úspěch. Od počátku roku do konce května prodal tento výrobce již 100 milionů smartphonů. Celkově tak dodal přes 882 milionů zařízení pro více než 500 milionů zákazníků. Data tak ukazují, že prodeje telefonů značky Huawei rostou vysokou rychlostí.

V první polovině roku se oblibě těšily nové řady Mate 20 a P30, pyšnící se výbornými fotografickými schopnostmi, výkonným čipem Kirin 980 a dobrou výdrží baterie. Díky podpoře zákazníků se tak Huawei stal jednou z nejrychleji rostoucích značek smartphonů na světě.

V průběhu let si Huawei díky investicím do vývoje a výzkumu vytvořil silné technické zázemí, a také partnerství s dodavateli hardwaru i softwaru. Současně se Huawei i nadále těší podpoře ze strany zákazníků a to i navzdory omezením ze strany USA. S podporou předních technologií a díky obrovskému počtu uživatelů se ve firmě domnívají, že situace, které dnes čelí, společnost ještě více posílí.

Jak se situace bude dál vyvíjet, poznáme po 19. srpnu, kdy vyprší odklad sankcí, které proti Huaweii zavedl americký prezident Donald Trump. Není ovšem bez zajímavosti, že čínská značka mezitím dál odebírá čipy americké produkce (zejména od firem Intel a Micron), protože americké podniky zjistily, že mohou čínskému zákazníkovi dodávat vše, co nevyrábějí na území USA.

Huawei během první poloviny roku prodal přes 100 milionů smartphonůTagy: Huawei  Android  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.