Huawei vydává EMUI 9.1 pro smartphony série Mate 20
autor: Mirek Kočí , publikováno 25.6.2019

Společnost Huawei začala s distribucí důležitého updatu pro chytré telefony řady Mate 20. První uživatelé již začali hlásit dostupnost nové verze EMUI 9.1, která přináší hned několik novinek. Ať už po stránce výkonu, lepší podpory her nebo několika nových funkcí.

Aktualizace v současné době směřuje na zařízení Huawei Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 X a Mate 20 RS Porsche Design. Uživatelé musí stahovat zhruba 4,1 gigabajtu dat. Dostupnost nejnovějšího firmwaru lze ověřit v Nastavení =>Aktualizace softwaru.

Uživatelské prostředí EMUI 9.1 je stále založeno na devítkovém Androidu Pie. Viditelných novinek tak je poskrovnu, pocítit by však uživatelé měli rychlení systému a celkově se dočkat lepšího výkonu svých zařízení. Hlavní změnou je použití souborového systému EROFS (tedy „Extendable Read-Only File System“), který by měl být až o 20 procent rychlejší než F2FS v náhodném čtení a také přinést úsporu místa na disku. Huawei také povýšil technologii GPU Turbo na verzi 3.0. Ta je o 10 procent energeticky úspornější než předchozí verze, přitom ale nabízí o 20 procent vyšší výkon a podporu desítek her.

Huawei vydává EMUI 9.1 pro smartphony série Mate 20

Nová verze EMUI 9.1 přináší i nové tapety a upravené ikony a podporuje funkci Share OneHop pro bezproblémové sdílení souborů mezi smartphony Huawei a počítači. Dále potěší červnové bezpečností záplaty a vylepšený Always On Display, který nově podporuje také notifikace z aplikací třetích stran. Fotoaplikace telefonů Mate 20 Pro a Mate 20 X navíc obdržela takzvaný „Měsíční režim“, který umožňuje vyfocení Měsíce ve velmi slušné kvalitě pouze za použití teleobjektivu a algoritmu umělé inteligence.

ZdrojTagy: Huawei  Mate 20 Pro  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.