Robosoutěž se dnes představí na festivalu Maker Faire Prague
autor: Mirek Kočí , publikováno 23.6.2019

Robosoutěž ČVUT pořádá tuto neděli v 11 hodin speciální exhibici v Kingston areně na festivalu Maker Faire Prague v Průmyslovém paláci Výstaviště Praha. Po deseti letech existence populární studentské soutěže LEGO robotů, jejíž finále se tradičně odehrávají v posluchárně Fakulty elektrotechnické ČVUT, se tak nejlepší robotická vozítka představí širšímu publiku. Speciální exhibice bude trvat zhruba 2 hodiny a utká se v ní 12 až 15 finalistů jarní soutěže základních škol a odpovídajících stupňů víceletých gymnázií.

Ve finále letošní Robosoutěže pro 2. stupeň ZŠ a odpovídajících tříd víceletých gymnázií, kterou pořádal tým katedry řídicí techniky FEL ČVUT koncem dubna, museli stavebnicoví roboti v časovém limitu 90 vteřin zcela samostatně přesunout a případně roztřídit co nejvíc barevných kostek rozmístěných na soutěžní ploše do předem definovaných skladišť. Soutěžní úkol byl těžký a v konkurenci 110 týmů zvítězily ty, které dobře promyslely strategii i design a dokázaly naprogramovat roboty tak, aby se eliminovala náhoda a chyby senzorů. Pro velký zájem se však finále konalo ve 3 dnech a absolutní vítěz nebyl vyhlášen.

Kromě Robosoutěže tým katedry řídicí techniky spolu s dalšími kolegy z Fakulty elektrotechnické na festivalu představí i další působivé studentské projekty jako speciální displej, který zobrazuje animace pomocí magnetické kapaliny, unikátní skleněné varhany, elektromagnetickou fontánu či skákajícího robotického psa. Hlavní organizátor Robosoutěže Martin Hlinovský bude mít navíc v sobotu ve 13:30 na hlavním pódiu festivalu přednášku „Využití stavebnice LEGO Mindstorms nejenom ve výuce technických předmětů“.

Festival Maker Faire Prague se koná na Výstavišti Praha. Exhibice Robosoutěže v Kingston areně se dnes odehraje v 11 hodin v pravém křídle Průmyslového paláce.

Robosoutěž se dnes představí na festivalu Maker Faire PragueTagy: Robosoutěž  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.