NETGEAR Nighthawk RS400 klade důraz na zabezpečení
autor: Mirek Kočí , publikováno 12.6.2019

Společnost NETGEAR uvádí na český trh nový dvoupásmový Wi-Fi router řady Nighthawk s vestavěnou bezpečnostní službou Armor. Novinka nabízí vedle rychlého připojení také kvalitní zabezpečení celé domácí sítě i zařízení k ní připojených.

Dvoupásmový Wi-Fi router Nighthawk RS400 pohání dvoujádrový procesor, který v kombinaci s Wi-Fi standardem AC2300 a technologiemi MU-MIMO, Dynamic QoS a Smart Connect poskytuje připojení s maximální teoretickou propustností až 2,3 Gb/s (1 625 Mb/s v 5,0GHz pásmu a 600 Mb/s v 2,4GHz pásmu). Pokrytí napříč celou domácností zajišťuje trojice odnímatelných externích antén a součástí routeru je také pět gigabitových ethernetových portů (1× WAN a 4× LAN) a dva USB porty.

Špičkové zabezpečení domácí sítě a všech zařízení k ní připojených poskytuje automatické tříleté předplatné služby Armor s podporou Bitdefender Total Security. Jejím prostřednictvím je zařízení schopno detekovat a následně blokovat kybernetické hrozby, jako jsou typicky viry, spamy, malware, spyware, spyboty, ransomware, phishing či botnety. Uživatel je o veškerých potenciálních hrozbách a jejich blokaci okamžitě informován prostřednictvím mobilní aplikace Nighthawk.

NETGEAR Nighthawk RS400 klade důraz na zabezpečení

Součástí bezpečnostní výbavy routeru Nighthawk RS400 je také podpora VPN, ochrana v rámci jednotlivých standardů (802.11i, 128bitové šifrování AES s PSK), dvojnásobná firewall ochrana (SPI a NAT), prevence před útoky DoS, oddělený přístup pro hosty, podpora https připojení, rodičovská kontrola Circle a automatické aktualizace firmwaru.

Router Nighthawk RS400 lze snadno a rychle instalovat, konfigurovat a spravovat prostřednictvím mobilní aplikace Nighthawk. Zařízení je také kompatibilní s hlasovou službou Amazon Alexa.

Cena a dostupnost

Router Nighthawk RS400 je v prodeji za koncovou cenu 6 890 korun.Tagy: NETGEAR  Nighthawk  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
12.6.2019 15:23:03   185.246.210.xxx 11
Netgear a bezpečnost
Cisco nic?

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.