Ohebný Huawei Mate X je za rohem, v ukázce stahoval data rychlostí 1 Gbps
autor: Mirek Kočí , publikováno 10.6.2019

Letošní rok skládacím telefonům zatím příliš nepřeje. Brzy se to ale změní. Do prodeje totiž ještě tento měsíc vstoupí Huawei Mate X. Zakoupit si jej budou moci zákazníci v Číně. Doufejme, že další trhy budou brzy následovat a smartphonu se v dohledné době dočkáme také v České republice.

Huawei Mate X je jedinečný svou konstrukcí, která spojuje to nejlepší ze světa tabletů a chytrých telefonů. Vystačí si s jednou obrazovkou, která ve složeném stavu obepíná zařízení z venkovní strany, přes jednu bočnici. Displej v otevřeném stavu má úhlopříčku osm palců a rozlišení 2 480 × 2 200 pixelů. V zavřeném stavu je rozdělen na dvě části: jednu o velikosti 6,6 palce (2 480 × 1 148 px) a druhou o úhlopříčce 6,38 palce (2 480 × 892 px).

Ohebný Huawei podporuje také rychlé 5G sítě, a to díky spolupráci modemu Balong 5000 a čipové sady Kirin 980. Schopnosti ultrarychlého 5G internetu na telefonu Mate X ostatně prezentoval nedávno prezident produktové divize Huawei He Gang. V síti operátora China Unicom telefon stahoval data rychlostí přes 1Gbps, zatímco rychlost nahrávání dosahovala až 100 Mbps.

Huawei Mate X se začne prodávat v přepočtu za 2 299 eur, tedy za zhruba 60 000 Kč. Čínští zákazníci si jej budou moci pořídit už během června. O dostupnosti smartphonu v České republice zatím nemáme žádné informace.

Ohebný Huawei Mate X je za rohem, v ukázce stahoval data rychlostí 1 Gbps

Ohebný Huawei Mate X je za rohem, v ukázce stahoval data rychlostí 1 Gbps

Zdroj

 Tagy: Huawei  Mate X  Huawei Mate X  5G  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.