ASUS pracuje na nejvýkonnějším smartphonu. Blíží se představení ROG Phone 2
autor: Mirek Kočí , publikováno 10.6.2019

Asus pracuje na dlouho očekávaném nástupci smartphonu ROG Phone. Nový herní telefon by se přitom mohl začít prodávat už v červenci, tedy příští měsíc. Upozornil na to server CNET s tím, že na vývoji mobilu se podílí i vývojářská firma Tencent Games.

ROG Phone 2 bude opět nadupané zařízení a i když zatím nevíme přesně jeho specifikace. Srdcem smartphonu se ale zcela určitě stane to nejlepší z dílen společnosti Qualcomm, tedy čipová sada Snapdragon 855 s osmijádrovým procesorem a grafickou jednotkou Adreno 640. Ta bude mít k dispozici přinejmenším 8 GB operační paměti a až 512GB úložiště.

Špičkový výkon ROG Phone 2 bude možné využít především u her. Aby se telefon během hraní nepřehříval, bude možné na jeho zadní stranu přidělat speciální chladicí modul s aktivním ventilátorem. Tuto možnost nabízela první generace ROG Phone a určitě nebude opomenuta ani u nástupce. A na co dalšího se můžeme těšit? Jistotou je použití velkého displeje s jemným rozlišením Full HD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz (první ROG Phone měl 90Hz panel). Netradiční bude znovu i design samotného smartphonu.

Dostupnost nového modelu ROG Phone v ČR je zatím ve hvězdách a otazník také visí nad pořizovací cenou telefonu. První generace herního smartphonu od ASUS se v tuzemských obchodech nabízí za doporučenou cenu 20 990 Kč. Nástupce levnější určitě nebude.

ASUS pracuje na nejvýkonnějším smartphonu. Blíží se představení ROG Phone 2

Zdroj

 Tagy: ROG Phone  Asus  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.