Neomezili jsme výrobu smartphonů, tvrdí Huawei
autor: Mirek Kočí , publikováno 8.6.2019

Před nedávnem zahraniční média informovala o tom, že společnost Huawei omezuje výrobu svých chytrých telefonů. Důvodem mají být obchodní restrikce ze strany Spojených států a tak nepříliš optimistický výhled do budoucna. Výrobce veškeré spekulace odmítl a tvrdí, že vše běží podle plánu. To ostatně potvrzuje i stanovisko české pobočky, které se nám podařilo získat.

„Odmítáme nepodložené informace, že společnost Huawei v reakci na zařazení na seznam subjektů amerického ministerstva obchodu snižuje výrobu chytrých telefonů. Objem naší výroby na globální úrovni je v normálu a nevykazuje významné odchylky v žádném směru,“ uvádí se v prohlášení, které nám poslalo tuzemské zastoupení Huawei.

Spojené státy služby podezírají Huawei ze spolupráce s čínskou rozvědkou, firma to ale od samého začátku popírá. Donald Trump v polovině května zařadil Huawei na černou listinu, což znamená, že americké podniky potřebují zvláštní povolení, aby jí mohly dodávat své produkty. Krátce poté však Washington na tři měsíce obchodní restrikce vůči Huawei zmírnil.

Před zapojením Huaweie do stavby klíčové infrastruktury varoval i český Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. Čínská firma nařčení odmítla.

Neomezili jsme výrobu smartphonů, tvrdí HuaweiTagy: Huawei  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.