Infineon Technologies koupí amerického rivala Cypress Semiconductor
autor: Mirek Kočí , publikováno 3.6.2019

Německý výrobce čipů Infineon Technologies oznámil, že převezme za 9 miliard eur, v přepočtu více než 232 miliard korun, svého amerického konkurenta Cypress Semiconductor. Ten se soustředí na výrobu mikročipů pro využití v automobilech a elektronice.

Za jednu akcii Cypress Semiconductor Infineon zaplatí 21,38 eur. Ve srovnání s průměrnou cenou akcií v minulém měsíci to představuje prémii 46 procent. „Plánovaná akvizice společnosti Cypress Semiconductor je průlomovým krokem ve strategickém rozvoji firmy Infineon. Budeme posilovat a rozšiřovat naše podnikání, “ řekl Reinhard Ploss, generální ředitel Infineonu.

Nákup by měl být financován do výše třiceti procent prostřednictvím emise nových akcií. Cílem společnosti Infineon je uzavřít dohodu do začátku příštího roku.

O Infineonu se poslední týdny mluvilo hlavně v souvislosti s krizí společnosti Huawei. Zpočátku některá média informovala, že firma s čínským výrobcem zastavila veškerý obchod, Infineon to však následně popřel.

Infineon vyrábí čipy, které kontrolují tok elektřiny v široké škále zařízení, včetně aut, chytrých telefonů nebo větrných turbín.

Infineon Technologies koupí amerického rivala Cypress Semiconductor

ZdrojTagy: Infineon  Cypress Semiconductor  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.