Huawei podává žalobu na vládu Spojených států
autor: Mirek Kočí , publikováno 29.5.2019

Firma Huawei dnes podala návrh na souhrnný rozsudek jako součást soudního procesu o zpochybnění ústavnosti oddílu 889 zákona o schvalování národní obrany (National Defense Authorization Act, NDAA) z roku 2019. Také vyzvala vládu Spojených států, aby proti ní zastavila státem schválenou kampaň, neboť ta nezajistí kybernetickou bezpečnost.

„Zakázat Huawei a vymlouvat se při tom na kybernetickou bezpečnost „nezpůsobí nic, co by učinilo sítě bezpečnějšími. Nabízejí falešný pocit bezpečnosti a odvádějí pozornost od skutečných problémů, kterým čelíme,“ prohlásil ředitel právního oddělení společnosti Huawei Song Liuping. „Politici ve Spojených státech využívají sílu celé země, aby šli po krku soukromé firmě,“ poznamenal. „Vláda Spojených států nepředložila žádný důkaz o tom, že společnost Huawei je bezpečnostní hrozbou. Žádný předmět doličný. Jen spekulace.“

Ve své stížnosti druhý největší výrobce mobilů na světě argumentuje tím, že oddíl číslo 889 NDAA z roku 2019 jmenovitě vyčleňuje společnost Huawei a nejenže zakazuje vládním úřadům Spojených států nakupovat výrobky a služby Huawei, ale zakazuje jim rovněž uzavírat smlouvy nebo udělovat granty třetím stranám, které nakupují vybavení nebo služby od Huawei – i v případě, že neexistuje žádný dopad na vládu Spojených států, nebo i když s ní třetí strana není spojena.

Song Liuping se vyjádřil také k zařazení společnosti Huawei na tak zvaný „Seznam subjektů“ (Entity List) americkým ministerstvem obchodu před dvěma týdny. „Jedná se o nebezpečný precedens. Dnes jsou to telekomunikace a Huawei. Zítra to může být váš obor, vaše společnost, vaši zákazníci,“ řekl Song.

Huawei podává žalobu na vládu Spojených států

Hlavní poradce společnosti Huawei pro tento soudní spor, Glen Nager, řekl, že oddíl číslo 889 NDAA z roku 2019 je porušením zákazu vydávání zákonů zaměřených proti konkrétní osobě (Bill of Attainder), porušením práva na spravedlivý proces a porušením ustanovení o dělbě moci (Vesting Clauses) Ústavy Spojených států amerických. Celý případ je čistě právní záležitostí, neboť zde nefigurují žádná sporná fakta. To ospravedlňuje návrh na vydání souhrnného rozsudku za účelem urychlení soudního procesu.

Společnost nevěří, že potlačování Huawei ze strany Spojených států může pomoct učinit sítě bezpečnějšími. Je-li skutečným zájmem americké vlády bezpečnost, Huawei očekává, že USA zaujmou správný postoj a přijmou čestná a efektivní opatření ke zvýšení úrovně kybernetické bezpečnosti pro každého.

Podle časového harmonogramu soudního procesu je slyšení k tomuto návrhu společnosti Huawei stanoveno na 19. září.Tagy: Huawei  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
30.5.2019 15:52:20   62.245.97.xxx 105
ze je to od anericanu levy, sami si to navarili, tak si to musej vyzrat. aby pochopili ze strategicka vyroba se nemuze jen tak delat nekde jinde, protoze je to levny. kdyby to delali doma, tak cinani dneska jsou porad rejzozrouti jako driv. sami si je svoji chamtivosti vypestovali a vsechno jim dali.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

32 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 15.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.