Šéf Huawei je proti, aby Peking zavedl sankce proti Apple
autor: Mirek Kočí , publikováno 27.5.2019

Společnost Huawei momentálně drtí nařízení americké administrativy. Výrobce je odstřižen od nových verzí operačního systému Android a důležitých amerických technologií. Spolupráci s ním pozastavil také britský producent počítačových čipů ARM, jehož technologie jsou základem většiny procesorů pro přístroje, jako jsou tablety a chytré telefony. Peking prozatím vyčkává. Všeobecně se ale očekává, že dřív nebo později zavede odvetná opatření.

Ta by se mohla dotknout i hlavního konkurenta Huawei, americké společnosti Apple, známého výrobce telefonů iPhone a počítačů Mac. S tím však zásadně nesouhlasí zakladatel Huaweie Žen Čeng-fej.  „Zaprvé k tomu nedojde. Zadruhé, jestli dojde, budu prvním, kdo bude proti… Apple je můj učitel, vede. Proč bych jako žák měl vystupovat proti mému učiteli? Nikdy,“ řekl Žen Čeng-fej v rozhovoru pro Bloomberg.

Zakladatel Huawei také znovu popřel, že by firma měla cokoli společného s krádežemi amerických technologií. „Zcizili jsme americké technologie budoucnosti. Vždyť USA těmito technologiemi ani nedisponují.“

Žen Čeng-fej zároveň připustil, že opatření USA firmě zkomplikovala situaci na trhu telekomunikací a zejména pak v oblasti budování mobilních sítí páté generace (5G). Dodal nicméně, že podnik bude hledat cesty, jak se v tomto odvětví prosadit.

Šéf Huawei je proti, aby Peking zavedl sankce proti Apple

ZdrojTagy: Huawei  Apple  sankce  Peking  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
27.5.2019 17:39:42   212.79.110.xxx 215
Americane si huawei vybrali jako obetniho beranka ve sporu s cinou. Bohuzel je to prave cina ktera se snazi jeste dohodnout. Pokud se cina zacne chovat stejne jako USA pak ma USA velky problem a spolecne s ni i cely svet. At uz jde o zasoby wolframu ci jinych latek..

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.