Hewlett Packard Enterprise oznámilo čtvrtletní hospodářské výsledky
autor: Mirek Kočí , publikováno 25.5.2019

Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) oznámila nejnovější hospodářské výsledky. Ve druhém čtvrtletí aktuálního obchodního roku poklesl firmě zisk téměř o polovinu a výrazně nižší byly i tržby. V případě zisku však podnik překonal očekávání trhů. Na druhou stranu, tržby analytiky zklamaly.

Firma, která vznikla po rozdělení technologického koncernu Hewlett-Packard v roce 2015, uvedla, že ve druhém čtvrtletí obchodního roku 2018/2019 (únor až duben) si připsala čistý zisk ve výši 419 milionů dolarů. Ve stejném období minulého roku zaznamenala firma zisk 778 milionů dolarů. Nejnovější výsledek znamená pokles o 46 %.

Po úpravě o jednorázové položky dosáhl zisk na akcii 42 centů. Firma tak překonala odhady trhů, které počítaly s upraveným ziskem na akcii na úrovni 37 centů. Tržby dosáhly 7,15 miliardy dolarů. Ve srovnání se stejným obdobím minulého obchodního roku to představuje pokles o 4,3 %. V tomto ukazateli tak společnost zaostala za odhady trhu, které počítaly s mírným poklesem na 7,40 miliardy dolarů.

Hewlett Packard Enterprise oznámilo čtvrtletní hospodářské výsledkyTagy: Hewlett Packard Enterprise  HPE  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
25.5.2019 12:00:20   109.81.215.xxx 50
Fotka notebooku pobavila. Hodit k článku o HPE fotku něčeho, co s danou společností nemá nic společného ... HPE vyrábí něco trochu jiného.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.