QNAP představuje operační systém QES 2.1.0 – navržený pro optimalizaci výkonu all-flash v ZFS
autor: Mirek Kočí , publikováno 16.5.2019

Společnost QNAP představila operační systém QES (QNAP Enterprise Storage) 2.1.0, který obsahuje nové funkce, jako například exkluzivní algoritmus slučování zápisu, který optimalizuje výkon all-flash v ZFS, softwarově definovanou optimalizaci SSD, komprimaci vložených dat, podporu iSER a další pokročilé technologie.

Operační systém QES je založen na jádře FreeBSD a používá souborový systém ZFS. Optimalizaci výkonu v systému QES 2.1.0 zajišťuje nový algoritmus slučování zápisu, který při testování společností QNAP vedl ke 400% zvýšení výkonu náhodného zapisování v prostředí all-flash TES-3085U NAS. Podpora softwarově definovaného over-provisioningu umožňuje uživatelům alokovat pro SSD a skupiny úložišť další prostor pro nadměrné využívání, aby se předešlo snížení výkonu v důsledku zesílení zápisu a zároveň se zvýšila životnost SSD.

„Kromě posílení deduplikace a komprese vložených dat, systém QES 2.1.0 efektivně dosahuje větší úspory prostoru tak, že podporuje pokročilé techniky komprimace vložených dat, což je zvláště užitečné v případě vysoce opakujících se dat nebo masivních malých souborů (např. transakční protokoly v bankách nebo při elektronickém obchodování),“ uvádí QNAP.

QNAP představuje operační systém QES 2.1.0 – navržený pro optimalizaci výkonu all-flash v ZFS

QES 2.1.0 má vynikat nejen v oblasti výkonu, ale podporuje také řadu funkcí založených na ZFS k ochraně dat a obnovení po havárii, včetně kontrolních součtů pořízených z celého souboru k detekci a opravám skrytého porušení dat, téměř neomezených snímků pro iSCSI LUN a sdílené složky, a služby SnapSync pro akceleraci sdílení souborů. QNAP NAS se systémem QES podporuje virtualizaci VMware, Microsoft a Citrix a služba SnapSync podporuje také správce obnovení serveru VMware (SRM), takže je k dispozici řešení pro vzdálené zálohování a obnovení po havárii na podnikové úrovni pro virtuální aplikace. Upgradovaný systém QES 2.1.0 přidává i podporu pro iSER za účelem optimalizace výkonu VMware a pro služby sdílení souborů OpenStack Cinder a Manila, a tak podnikům poskytuje flexibilní, snadno použitelné a nízkonákladové úložné řešení pro prostředí OpenStack.

Dostupnost a kompatibilita

QES 2.1.0 je k dispozici v Centru stahování pro zařízení TES-3085U, TES-1885U a ES1640dc v2 NAS podnikové třídy.

Zdroj: QNAPTagy: QNAP  QES  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.