Lenovo představilo nové firemní počítače ThinkBook
autor: Mirek Kočí , publikováno 15.5.2019

Lenovo na technologickém veletrhu Accelerate 2019 uvedlo novou podznačku určenou malým a středním podnikům - ThinkBook. Jedná se o novou řadu ultratenkých notebooků s Windows 10, které se snadno přenáší a nabízejí přívětivé uživatelské rozhraní.

Na základě zadaného výzkumu Lenovo navrhlo ThinkBook tak, aby splňoval požadavky firem na služby a výkon. Zároveň však myslelo i na dostupnost a stylový design, který by oslovil nastupující generaci. ThinkBook S série (dostupná ve 13" a 14" verzi) je navržena především pro podnikatele, kteří si potrpí na bezpečnost, dobrou technickou podporu a moderní vzhled zařízení.

Počítače ThinkBook jsou vybaveny 8. generací procesorů Intel Core, standardním SSD a buď integrovanou grafikou Intel UHD 620, nebo dedikovanou AMD Radeon 540X. RapidCharge technologie, která nabije 80 % baterie za hodinu, je pak standardem u modelu ThinkBook 13s.

Oba nové stroje přináší některé vlastnosti chytrých telefonů. Mohou například stahovat e-maily, přijímat upozornění Skype nebo aktualizovat aplikace, a to i v režimu spánku. Kromě toho se z režimu spánku probudí téměř ihned díky Smart Power On tlačítku nebo hlasovému příkazu.

Hovory přes Skype mají být pohodlnější s dvěma mikrofony a dvěma reproduktory, které mají Skype certifikaci. Lenovo navíc na klávesnici přidalo zvláštní tlačítka pro přijímání a pokládání hovorů.

Lenovo představilo nové firemní počítače ThinkBook

Oba počítače s Full HD displeji působí prémiovým dojem, díky možnosti polohovat jejich víko až do 180°, tenkým rámečkům a kovové konstrukci z hliníku a hořčíku, která odlehčila notebook na 1,5 kilogramu u 14" verze a na 1,34 kilogramu u 13" modelu.

Výrobce zmiňuje i širokou nabídku podnikatelských služeb včetně Lenovo Premier Support, prodloužení záruky a aktualizací. Dále pak on-site podporu hned další den a mezinárodní záruční servis, aby se minimalizovalo jakékoliv zpoždění. Počítače dále přichází s funkcemi pro lepší self-management, který je zvlášť užitečný v menších firmách. Jedna z nich, předinstalovaný Lenovo Vantage software, nabízí nástroje pro diagnostiku hardwaru, uživatelské nastavení a automatickou instalaci důležitých aktualizací.

Ceny nových ThinkBooků nebyly oznámeny. Neznámá je prozatím i dostupnost obou počítačů na českém trhu.Tagy: ThinkBook  Lenovo  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.