Na Windows 10 přešlo už přes 825 milionů zařízení
autor: Mirek Kočí , publikováno 12.5.2019

Od Microsoftu nic oficiálně potvrzeno nebylo, nicméně respektovaný novinář Paul Thurrot dostal na konferenci BUILD možnost nahlédnout do interních dokumentů firmy, z nichž vyplynulo, že operační systém Windows 10 už běží na 825 milionech zařízení.

V tomto čísle jsou započítány nejen klasické počítače a notebooky, ale také tablety, chytré telefony, brýle Hololens či konzole Xbox. Na všech těchto zařízeních totiž desítky fungují.

Největšího boomu se Windows 10 dočkaly prakticky ihned po odstartování prodeje. Microsoft je totiž nabídnul pro majitele starších verzí operačního systému jako bezplatnou aktualizaci, avšak pouze po dobu 12 měsíců.

Kromě počtu instalací „desítek“ se Paul Thurrot na svém webu Thurrot.com s čtenáři podělil i o další zajímavé statistiky. Dle dokumentů Microsoftu byla webová verze internetového prohlížeče Edge stažena 4,5 milionkrát. Microsoft launcher má na kontě zhruba 4 miliony stažení a populární klávesnice SwiftKey se může pochlubit 159 miliony aktivních uživatelů.

Na Windows 10 přešlo už přes 825 milionů zařízení

ZdrojTagy: Windows  Microsoft  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
12.5.2019 16:01:25   188.167.253.xxx 72
prestante uz konecne omielat dokola, ze len rok. Aktivacne servre MS aktivuju vsetky win7 a 8/8.1 cisla = normalne to funguje dodnes.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.