Na hospodářských výsledcích EA se podepsal neúspěch o střílečku Anthem
autor: Mirek Kočí , publikováno 9.5.2019

EA zveřejnilo své finanční výsledky za poslední čtvrtletí a firma být spokojená rozhodně nemůže. Příjmy podniku se snížily o 22 procent na 1,24 miliardy dolarů, čistý zisk pak propadl o 66 procent na 209 milionů dolarů. Zapříčiněno to může být neúspěchem sci-fi looter shooter Anthem, na kterou firma hodně sázela. V posledních týdnech si dobře nevede ani multiplayerová hra Apex Legends. Ta na streamovací platformě Twitch ztratila 75 procent diváků a konkurence v podobě Fortnite se jí na míle vzdaluje. Není tak překvapením, že studio plánuje vydání mobilní verze Apex Legends.

Za celý fiskální rok Electronics Arts klesl příjem o 4 procenta na 4,95 miliardy dolarů. Čistý příjem dosáhl hodnoty 1,02 miliardy dolarů (pokles o dvě procenta). Pozitivní zprávou aspoň je, že vydavatelství zaznamenalo zvyšující se zájem o digitální služby.

Do budoucna v EA zůstávají optimističtí. Firma predikuje nárůst čistého zisku o 154 procent na 2,9 miliardy dolarů a zvýšit by se měly i příjmy na 5,38 miliardy dolarů (nárůst o 9 procent).

Na hospodářských výsledcích EA se podepsal neúspěch o střílečku Anthem

ZdrojTagy: Apex Legends  EA  Electronics Arts  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.