Huawei pracuje na 8K televizoru s podporou 5G
autor: Mirek Kočí , publikováno 3.5.2019

Podle zahraničních serverů chystá společnost Huawei, známá především výrobou telekomunikačních zařízení a chytrých telefonů, představení svého prvního televizoru. Nabídnout by měl nejen obrazovku s vysokým rozlišením a spoustu takzvaných "smart" funkcí, ale také konektivitu reprezentovanou technologií 5G.

Mnoho podrobností o novém Huawei televizoru zatím na internet neproniklo. Spekuluje se však až o rozlišení obrazovky 8K a nasazení čipové sady Balong 5000, která - jak už výrobce dříve uvedl, znamená průlom v rozvoji a dostupnosti 5G éry. Díky rychlému připojení k internetu uživatelé budou moci stahovat 360stupňová videa, obsah pro virtuální realitu či datově náročný video obsah, jaký představují filmy a seriály v nejvyšší dostupné kvalitě. Vize Huaweie je taková, že televizor bude sloužit jako univerzální hub chytré domácnosti budoucnosti.

Kromě vydání vlastní TV plánuje firma akcelerovat prodeje na trhu s počítači. Huawei je vnímán především jako výrobce chytrých telefonů. Portfolio tohoto výrobce se ale postupně rozšiřuje a podnik zažívá v posledních letech přerod v elektronického giganta. Do roku 2021 chce Huawei prodeje oproti současnosti navýšit na trojnásobek.

Huawei pracuje na 8K televizoru s podporou 5G

ZdrojTagy: Huawei  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.