QNAP Linux Station nyní podporuje Ubuntu 18.04 LTS s novým GNOME GUI
autor: Mirek Kočí , publikováno 29.4.2019

Společnost QNAP Systems dnes oznámila, že Linux Station je plně integrována s Ubuntu 18.04 LTS, což uživatelům umožňuje užívat si zbrusu nový GNOME GUI pro stolní počítače s vyšším zabezpečením a snadno instalovat aplikace (jako je LibreOffice 6.0, Inkscape a multimediální aplikace) ze Software Center.

Linux Station umožňuje instalaci několika verzí Ubuntu jedním kliknutím, což by mělo vylepšovat zážitek z používání Ubuntu PC a QNAP NAS vybaveného HDMI konektorem s klávesnicí a myší. Linux Station rovněž podporuje připojení přes vzdálenou plochu se zvukovým výstupem. Cílem společnosti QNAP je využít software s otevřeným zdrojovým kódem pro lepší uživatelské prožitky, a proto Linux Station také přidává podporu pro Ubuntu Kylin – oficiální čínské verze Ubuntu.

„QNAP exkluzivně zahrnuje Ubuntu pro použití v NAS, aby uživatelům přinesla mnoho výhod plynoucích z používání aplikací QTS a Ubuntu,“ říká Judy Chen, produktový manažer společnosti QNAP. Dodává: „Stále rozmanitější aplikace v Linux Station umožňují uživatelům volně využívat software s otevřeným zdrojovým kódem fungující napříč platformami, jako jsou multimediální aplikace a Inkscape.“

Video s prezentací můžete shlédnout níže nebo na YouTube pod názvem: „Linux Station – využijte QNAP NAS jako Ubuntu PC“.

Zdroj: QNAP

 Tagy: QNAP Systems  Linux Station  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.