BenQ PD2720U: profesionální monitor s rozhraním Thunderbolt 3
autor: Mirek Kočí , publikováno 8.4.2019

Společnost BenQ rozšiřuje DesignVue řadu monitorů určenou profesionálním grafikům o model BenQ PD2720U. Novinka vyhotovená ve zcela novém moderním designu s sebou přináší vysoké rozlišení, IPS panel s továrně kalibrovanými barvami, technologie pro ochranu zraku a bohatou konektivitu včetně vysokorychlostního portu Thunderbolt 3.

27palcový displej nabízí 4K rozlišení 3 840 × 2 160 bodů s hustotou pixelů 163 ppi a kvalitními barvami pokrývajícími 95 % barevného prostoru DCI-P3, 100 % sRGB a Rec. 709. Kvalita je dokládána ověřením pomocí softwaru CalMAN striktně dodržující přísné nároky na barevné standardy.

Konzistentní barevný výkon je dále povýšen podporou HDR10. Ruku v ruce s ním nabízí monitor další unikátní režimy pro usnadnění práce, jako je CAD/CAM Mode zvýrazňující linie a tvary technických výkresů, Animation Mode vylepšující jas v tmavých oblastech aniž by přeexponoval světlá místa, a v neposlední řadě Darkroom mode optimalizující jas a kontrast pro práci v místnosti s nízkým osvětlením.

Oproti svým předchůdcům navíc přichází s novou funkcí ICCsync pro přesné zobrazení kvalitních barev z vlastního barevného prostoru P3 používaného v zařízeních iMac a MacBook/MacBook Pro. Nechybí již standardní technologie pro ochranu zrak Low Blue Light a Flicker-Free. Flexibilitu umístění a pohodlí při sledování zajišťuje stojan umožňující natavení výšky, otočení dle horizontální osy i vertikálně a to až do pozice pivot, tedy o 90 stupňů.

BenQ PD2720U: profesionální monitor s rozhraním Thunderbolt 3

Inovovaný externí ovladač Hotkey Puck usnadňuje orientaci v OSD menu. Tato druhá generace nabízí slider připomínající ovládání hlasitosti, zde využívaný primárně pro přesné nastavení hodnot jasu a kontrastu, tlačítko pro rychlé přepínání mezi režimy a další tři programovatelná tlačítka.

Kromě DisplayPort, HDMI a standardních portů USB 3.1 je monitor vybaven také rozhraním Thunderbolt 3, umožňujícím napájení monitoru zároveň s přenosem audio i video obsahu. K dispozici je také pokročilá funkce KVM Switch pro snadnou kontrolu obsahu ze dvou počítačů na jednom nebo dvou monitorech a to jedním setem klávesnice a myši.

Nový profesionální monitor pro grafiky BenQ PD2720U je na trhu k dispozici za doporučenou cenu 25 699 Kč s DPH.Tagy: BenQ  BenQ PD2720U  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
9.4.2019 01:36:49   89.102.130.xxx 00
nic moc, mám VA starší verzi s 10 bit a 1440p na 32" a opravdu dobré i ta černá už je hodně podobná černé, blíž už je jen AMOLED. Ten jejich hotkey puk je spíš do firemního prostředí, nicméně monitor je vhodný i na hry (ne profi pochopitelně) navíc za 11 500,- dá hodně muziky

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.