Divize počítačů Toshiba mění název na Dynabook
autor: Mirek Kočí , publikováno 2.4.2019

Společnost Toshiba Client Solutions Europe GmbH (TCSE) oznamila, že s okamžitou platností zahajuje rebranding. Dále bude známa jako Dynabook Europe GmbH. Výrobce notebooků opouští svou tradiční značku z důvodů vstupu nového spoluvlastníka do podniku.

Nová obchodní značka má zdůrazňovat společné hodnoty obou mateřských společností (Toshiba a Sharp). „Značka dynabook je symbolem našeho bohatého dědictví zahrnující více než 30 let inovací v oblasti mobilních počítačů. Zároveň demonstruje naši hodnotu a tradici,“ řekl Damian Jaume, prezident společnosti Dynabook Europe . Toshiba uvedla v roce 1985 na trh první přenosný počítač na světě – T1100 a v roce 1989 na něj navázala prvním notebookem na světě – Dynabook J-3100 SS001. Tyto dvě inovace v oblasti přenosné výpočetní techniky umožnily lidem pracovat kdekoli.

V říjnu 2018 získala společnost Sharp Corporation 80,1% podíl ve společnosti Toshiba Client Solutions a zástupujícím ředitelem se stal Yoshihisa Ishida, výkonný viceprezident společnosti Sharp. V čele EMEA bude i nadále Damian Jaume, prezident společnosti Dynabook Europe.

Divize počítačů Toshiba mění název na DynabookTagy: Toshiba  DynaBook  Client Solutions Europe  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.