Zisk Xiaomi předčil očekávání
autor: Mirek Kočí , publikováno 20.3.2019

Společnost Xiaomi, která je známá výrobou chytrých mobilních telefonů, zveřejnila hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí. V něm zisk podniku překonal prognózy trhu, a to navzdory dlouhodobému oslabování poptávky zákazníků po nových přístrojích.

Čistý zisk výrobce Xiaomi v posledním čtvrtletí loňského roku se více než ztrojnásobil na 1,85 miliardy juanů (242,7 milionu eur), přičemž analytici v průměru počítali s výsledkem 1,7 miliardy juanů. Tržby firmy stouply o 27 procent na 44,4 miliardy juanů.

Finanční ředitel Xiaomi Čche Šou C připsal nárůst zisku vysoké efektivitě. Upozornil, že provozní náklady se během loňského roku stále drželi pod deseti procenty tržeb. Setrvání na tak nízkých hodnotách plánuje firma i do budoucna, protože právě to bylo hlavním důvodem úspěšného hospodaření v jinak velmi nepříznivých tržních podmínkách.

Akcie Xiaomi po uveřejnění nejnovějších hospodářských výsledků, které rozhodně nezklamaly, přesto poklesly o téměř 4,6 procenta. Důvodem byly obavy ze zhoršující se situace trhu.

Zisk Xiaomi předčil očekávání

ZdrojTagy: Xiaomi  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.