Xiaomi Mi 9 se v Číně vyprodalo za méně než minutu
autor: Mirek Kočí , publikováno 10.3.2019

Xiaomi prostřednictvím svého internetového obchodu začalo na domovském trhu prodávat svůj nový top model Mi 9. Zájem o novinku byl tak obrovský, že výrobce musel po 57 sekundách oznámit, že je vyprodáno. Uvedl to server Gizmochina.com.

Otazník visí nad tím, kolik přístrojů šlo v první vlně vlastně do prodeje. První várka přístrojů by však mohla čítat zřejmě milion kusů smartphonů. Připomeňme, že předchůdce Mi8 z nabídky internetového obchodu zmizel za pouhých 37 sekund. V jeho případě však v nabídce bylo podstatně méně kusů.

Největším lákadlem novinky Xiaomi Mi 9 je pořizovací cena. Zároveň se telefon chlubí ale i skvělou výbavou, která je běžná pro mnohem dražší přístroje, u nichž se ceny pohybují klidně i nad hranicí 20 000 Kč. Například v tuzemských obchodech se model Xiaomi Mi 9 s 128 GB paměti nabízí od 13 612 Kč.

Xiaomi Mi 9 se v Číně vyprodalo za méně než minutu

Xiaomi Mi 9 má protáhlý 6,4palcový AMOLED displej s módním kapkovitým výřezem pro selfie kameru v horní části. Rozlišení tohoto panelu, který mimochodem zakrývá 90,7 % čelní plochy, je 2340 × 1 080 obrazových bodů.

Pracovní tempo udává procesor Snapdragonu 855. Vysoký výkon je jistě zásluhou také 6 GB operační paměti, úložný prostor pak nabízí v základním provedení kapacitu 64 GB. V prodeji bude i 128GB varianta. Čtečka otisků prstů je u „devítky“ integrovaná v displeji. Zadní strana smartphonu naopak patří trojitému fotoaparátu, který patří mezi absolutní špičku, jak dokázal test odborného webu DxOMark. V oblasti natáčení videa pak je Mi 9 aktuálně vůbec tím nejlepším telefonem na trhu.Tagy: Xiaomi Mi 9  Mi 9  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
10.3.2019 20:20:24   176.114.240.xxx 51
..ale dneska to psali na Novinkách, aspoň vím, odkud pan Kočí čerpá

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.