Huawei otevřel v Bruselu Centrum transparentní kybernetické bezpečnosti
autor: Mirek Kočí , publikováno 5.3.2019

Společnost Huawei dnes v Bruselu otevřela své Centrum transparentní kybernetické bezpečnosti. Akce se zúčastnilo více než 200 zástupců regulátorů, telekomunikačních operátorů, firem a médií. Na slavnostním zahájení promluvili zástupci Evropské unie, asociace mobilních operátorů GSMA a Světového ekonomického fóra.

Nové vývojové trendy v oblasti cloudového řešení a všudypřítomného softwaru vytváří bezprecedentní výzvy pro kybernetickou bezpečnost infrastruktury informačních a komunikačních technologií. V reakci na tyto výzvy otevřel Huawei v Bruselu své Centrum transparentní kybernetické bezpečnosti s cílem nabídnout vládním agenturám, odborníkům, průmyslovým asociacím a standardizačním organizacím platformu, kde budou moci komunikovat a spolupracovat, aby vyvážili bezpečnost a vývoj v digitální éře.

Centrum transparentní kybernetické bezpečnosti se sídlem v Evropě má tři hlavní funkce. Zaprvé bude prezentovat ucelené postupy firmy Huawei v oblasti kybernetické bezpečnosti od strategií a dodavatelského řetězce k výzkumu a vývoji, produktům a řešením. To návštěvníkům umožní vyzkoušet si kybernetickou bezpečnost produktů a řešení Huawei, včetně oblastí 5G, Internetu věcí a cloudu.

Huawei otevřel v Bruselu Centrum transparentní kybernetické bezpečnosti

Zadruhé bude Centrum usnadňovat komunikaci mezi Huawei a klíčovými aktéry v otázkách strategií kybernetické bezpečnosti a ucelených postupů kybernetické bezpečnosti a ochrany soukromí. Huawei bude společně s dalšími partnery z odvětví pracovat na prozkoumání možností a propagaci vzniku bezpečnostních standardů a ověřovacích mechanismů, které usnadní technologické inovace v oblasti kybernetické bezpečnosti napříč odvětvím. A zatřetí bude Centrum zajišťovat platformu pro bezpečnostní testování a ověřování, jakož i související služby pro zákazníky Huawei.

Huawei je jedním z největších výrobců telekomunikačních zařízení na světě, v současnosti čelí kritice západu za svůj údajný vztah s čínskou vládou. Firma je v mnoha zemích světa podezřívána, že vláda v Pekingu využívá její produkty ke špionáži. Otevření Centra by do budoucna mělo spekulace omezit.Tagy: Huawei  EU  Brusel  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.