Transcend představil rychlé paměťové karty pro smartphony
autor: Mirek Kočí , publikováno 26.2.2019

Firma Transcend představuje novou sérii paměťových karet microSDXC 330S. Ta byla navržena především pro přenosná zařízení, zejména konzoli Nintendo Switch, chytré telefony a tablety.

Nová paměťová média patří do nejnovější třídy A2, což je samo o sobě zárukou minimálního času načítání a svižného provozu aplikací nainstalovaných na kartě. U náhodného čtení výrobce uvádí hodnotu 4000 IOPS, u zápisu pak 2000 IOPS. Pro optimální výkon A2 musí zařízení, ve kterém bude karta použita, podporovat standard SD 6.0 nebo vyšší. Maximální rychlost čtení v prezentovaných modelech je 100 MB/s, a zápisu 85 MB/s.

Série 330S funguje samozřejmě nejen v mobilních aplikacích. Využití najde také jako nosič fotografií a videa v digitálních fotoaparátech, které zaznamenávají snímky v 4K Ultra díky splněným standardům, UHS Speed Class 3 a UHS Video Speed Class 30 (V30). Každá karta je dodávána s adaptérem pro všechny rozměry SD karet.

Transcend představil rychlé paměťové karty pro smartphony

Stejně jako všechny paměťové karty Transcend, má i tento model vysokou trvanlivost. Je odolný proti vodě, zkratům, nárazům, rentgenovému záření a je přizpůsoben pro práci při teplotách od -25°C do 85°C. Výrobce dále nabízí bezplatný software RecoveRx, který v případě potřeby pomáhá částečně obnovit ztracené nebo smazané soubory.

Záruka a cena

Paměťové karty série 330S jsou již dostupné na českém trhu. Záruka je pětiletá a doporučená cena činní:

  • 809 Kč za verzi 64 GB
  • 1 089 Kč za verzi 128 GB


Tagy: Transcend  330S  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.