HTC 5G Hub otevírá bránu streamované virtuální realitě
autor: Mirek Kočí , publikováno 25.2.2019

Společnost HTC představila nový 5G Hub, který uživatelům umožní připojení k sítím 5G a navíc zastane i funkci Wi-Fi routeru. Kromě toho, že novinka zajistí přístup k extrémně kvalitnímu připojení až 20 zařízením, disponuje také pětipalcovou HD obrazovkou. Ta umožní nejen jednoduchou správu zařízení, ale i sledování videí a hraní her.

Kromě toho, že novinka zajistí přístup k extrémně kvalitnímu připojení až 20 zařízením, disponuje také pětipalcovou HD obrazovkou. Ta umožní nejen jednoduchou správu zařízení, ale i sledování videí a hraní her. Ve společnosti televizoru se pak 5G Hub může stát výkonným domácím centrem zábavy s podporou her až do rozlišení 4K při 60 snímcích za vteřinu. Výrobce počítá i s využitím v oblasti virtuální reality. Přístroj totiž bude v budoucnosti sloužit také jako brána pro bezdrátové streamování VR do headsetu Vive Focus.

 HTC 5G Hub otevírá bránu streamované virtuální realitě

HTC 5G Hub může sloužit také jako přenosná brána do podnikové sítě. V jeho jádru tepe procesor Qualcomm Snapdragon 855 s 60GHz Wi-Fi čipsetem, který podporuje specifikaci 802.11 ad. Uživatelé tak mohou očekávat přenosové rychlosti v řádech několika gigabitů a latence srovnatelné s kabelovým připojením. Hardware je dokonce připraven pro blížící se normu Wi-Fi 6, která by měla přinést nižší spotřebu a až o 50% vyšší rychlosti než stávající standard 802.11ac. Třešničkou na dortu je integrovaná podpora pro VPN a 7 660mAh akumulátor, který se postará o bezproblémovou mobilitu.

HTC 5G Hub bude dostupný u vybraných prodejců již v druhém čtvrtletí roku 2019.

tTagy: HTC  HTC 5G Hub  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.