YouTube Kids je ode dneška i v Česku
autor: Mirek Kočí , publikováno 21.2.2019

Aplikace YouTube Kids, kterou po celém světě pravidelně využívá více než 14 milionů uživatelů, je nyní dostupná i v České republice. YouTube Kids přináší rodinám nejen obrovské množství unikátního video obsahu zaměřeného na zábavu a učení, ale v první řadě možnost objevovat ho bezpečně. Pokročilé algoritmy vybírají pro tuto aplikaci vhodný a bezpečný obsah a rodiče navíc mohou díky sadě ovládacích nástrojů dále kontrolovat, která videa a kanály mohou jejich děti sledovat a jak dlouho.

YouTube Kids je odpovědí na obavy rodičů malých dětí z příliš široké škály obsahu na serveru YouTube. Díky této aplikaci získají kontrolu nad tím, jaká videa se jejich dětem mohou zobrazovat. Aplikace je navíc navržená přímo na míru dětem, čemuž odpovídá její jednoduché a intuitivní rozhraní. Děti, které ještě neumějí číst, mohou vyhledávat prostřednictvím hlasu a rodiče zase mohou využít oblíbenou funkci Časovač, která aplikaci po uplynutí domluveného limitu automaticky uzamkne. YouTube Kids umožňuje rozdílně nastavit až 8 dětských profilů a rozhodnout se, zda konkrétnímu dítěti povolit vyhledávání v prostředí aplikace nebo omezit výběr pouze na menší skupinu předvybraných videí.

YouTube Kids je ode dneška i v Česku YouTube Kids je ode dneška i v Česku YouTube Kids je ode dneška i v Česku

YouTube Kids je ode dneška i v Česku YouTube Kids je ode dneška i v Česku YouTube Kids je ode dneška i v Česku

YouTube Kids je ode dneška i v Česku YouTube Kids je ode dneška i v Česku YouTube Kids je ode dneška i v Česku

YouTube Kids je ode dneška i v Česku YouTube Kids je ode dneška i v Česku YouTube Kids je ode dneška i v Česku 

Aplikace nabízí množství videí pro celou rodinu členěné do sekcí Pořady, Hudba, Výuka, Prozkoumat, ale především pokročilé funkce rodičovské kontroly. Funkce rodiči schválený obsah dává možnost vybrat, k jakým kanálům či videím dostanou děti přístup. Rodiče mohou vybírat ze sbírek vytvořených přímo YouTube Kids týmem, ale i externími partnery. Zablokovat vyhledávání v prostředí YouTube Kids mohou rodiče například mladším dětem. Získají tím tak maximální kontrolu nad obsahem, ke kterému budou mít jejich ratolesti přístup. Naopak starším dětem lze vyhledávání v aplikaci povolit a nechat je svobodně objevovat. Díky funkci časovač je zase možné dětem v aplikaci nastavit časový limit, po jehož vypršení se aplikace zablokuje. Jaká videa děti v aplikaci v minulosti sledovaly, rodiče zjistí jednoduše prostřednictvím funkce historie.

YouTube Kids je jedním z nástrojů, kterým Google pomáhá rodinám stanovit si zdravá digitální pravidla. Dalším je například aplikace Family link, která umožňuje rodičům získat přehled o tom, kolik času děti tráví na digitálních zařízeních, v jakých aplikacích, nastavit limity, či mít přehled o jejich poloze.

Aplikaci YouTube Kids lze stahovat do zařízení s operačním systémem Android a iOS.Tagy: YouTube Kids  YouTube  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
21.2.2019 13:33:03   85.93.125.xxx 60
Ještě by na ten YoutubeKids mohli odejít všichni trendy youtuberi a prestat ty sve sr**** fotit na dospely youtube. Pak jsou dobre kanaly, kterych je na YT hodne nesledovane, a tvurcum se nataceni nevyplati. A neni jich malo. Jeden se dokonce dostal uz i na Mall.TV ...

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.