Palit a EVGA odhalily svá vlastní provedení grafiky GeForce GTX 1660 Ti
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 11.2.2019

Ještě tento týden bychom se měli dočkat oficiálního představení připravované grafické karty GeForce GTX 1660, která sice vychází z architektury Turing, ale nespadá pod řadu RTX, a proto se řada výrobců rozhodla odhalit svá želízka do ohně.

Prvními dvěma výrobci, kteří své počiny odhalili, jsou značky Palit a EVA. Palit do prodeje uvede minimálně dvě provedení této grafiky. Obě spadají pod řadu StormX a mají kompaktní chladič s jedním 100mm ventilátorem. Díky tomu se mohou pochlubit délkou menší než 18 cm. Ve stejném těle nám Palit nabídne buď základní model s taktem až 1770 MHz a přetaktovanou verzi s taktem až 1815 MHz.

Palit a EVGA odhalily svá vlastní provedení grafiky GeForce GTX 1660 Ti Palit a EVGA odhalily svá vlastní provedení grafiky GeForce GTX 1660 Ti

EVGA prozatím odtajnila podobu dvou karet s přízviskem XC. Obě karty patří také spíše k těm kompaktnějším díky tomu, že jejich délka by měla být menší než 20 cm. Na rozdíl od modelů od Palit ale budou zabírat tři pozice pro grafické/rozšiřující karty. Chlazení zde zajišťuje jeden ventilátor a pasiv podobně jako tomu bylo u modelu RTX 2060 XC. 

Palit a EVGA odhalily svá vlastní provedení grafiky GeForce GTX 1660 Ti Palit a EVGA odhalily svá vlastní provedení grafiky GeForce GTX 1660 Ti

Stejně jako v případě konkurence se i v podání značky EVGA dočkáme základního modelu označeného jako Black s boost frekvencí 1770 MHz a továrně přetaktovaného modelu, jehož frekvenci zatím neznáme. Ve všech variantách se můžeme těšit na 6 GB pamětí a 1536 CUDA jader architektury Turing.

Zdroj: 1, 2, 3Tagy: EVGA  Palit  GeForce  GTX 1660 Ti  grafická karta  GPU  StormX  XC  Turing  12 nm  TU116  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.