Hackeři mohli napadnout telefony s Androidem přes PNG obrázek
autor: Mirek Kočí , publikováno 10.2.2019

Zahraniční média upozorňují na tři nově objevené chyby v  Androidu. Ty umožňují telefon s tímto operačním systémem napadnout i přes pouhý obrázek ve formátu PNG. Stačí si ho uložit z internetu nebo e-mailu a následně ho v zařízení otevřít.

Chyba se vyskytuje v systému Android od verze 7 (Nougat) až po současnou 9 (Pie). Opravu přináší nynější bezpečnostní záplaty platné k prvnímu únoru. Problém však představuje, že ty jsou nainstalovány zatím pouze na naprostém zlomku chytrých telefonů.

Pokud však patříte mezi těch pár šťastlivců s nejnovější verzí bezpečnostních záplat, můžete být v klidu. V opačném případě byste měli dávat pozor, jaký obrázek stahujete nebo u jakého e-mailu se stahují přílohy. To totiž může vést ke spuštění vzdáleného kódu, napadení vašeho zařízení a distribuci nebezpečného malwaru.

Na možná rizika spojená se zneužitím chyb upozorňuje ve svém pravidelném bulletinu také samotná společnost Google. Detailnější informace o bezpečnostních chybách nicméně už firma nezveřejnila. 

Hackeři mohli napadnout telefony s Androidem přes PNG obrázek

ZdrojTagy: Google  Android  PNG  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.