Apple se zavázal, že doplatí ve Francii daně
autor: Mirek Kočí , publikováno 6.2.2019

Americký technologický gigant Apple oznámil, že dosáhl dohody s Francií na zpětném doplacení daně za minulých deset let. Francouzská média odhadují tuto částku na přibližně 500 milionů eur, v přepočtu asi 12,8 miliardy korun.

„Apple jako nadnárodní společnost je pravidelně kontrolována finančními úřady na celém světě. Francouzská daňová správa nedávno uzavřela víceletý audit francouzských účtů společnosti a tyto údaje budou zveřejněny na našich veřejných účtech,“ uvedl v prohlášení americký výrobce.

Úřadům ve Francii se nelíbilo, že Apple v uplynulých deseti letech zaplatil v zemi pouze velmi nízké daně, přestože prodeje skupiny v Evropě prudce rostly, zejména díky přístrojům iPhone. Před rokem se francouzský daňový úřad dohodl na doplacení daní s obchodem Amazon, který souhlasil, že za roky 2006 až 2010 doplatí 202 milionů eur.

Francouzská vláda tlačí na zavedení tzv. digitální daně pro nejvýznamnější světové digitální a softwarové společnosti v celé Evropské unii. Velcí technologičtí giganti totiž často obcházejí daňové zákony tím, že si zaregistrují své sídlo v zemi s nejnižšími daněmi a odvádějí tam i daně z jiných států, kde generují tržby.

Apple se zavázal, že doplatí ve Francii daně

ZdrojTagy: Apple  iOS  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.