Příjmy i zisk Applu ve čtvrtletí klesly
autor: Mirek Kočí , publikováno 30.1.2019

Zisk Applu ve fiskálním prvním čtvrtletí klesl na 19,97 miliardy dolarů (450,2 miliardy korun) z 20,07 miliardy dolarů ve stejném období předchozího roku. Příjmy se snížily o pět procent na 84,3 miliardy dolarů. Firma navíc již dříve varovala, že další pokles příjmů čeká i v tomto čtvrtletí. Důvodem je slabá poptávka po nových telefonech iPhone.

Zisk na akcii za tři měsíce do konce prosince však mírně stoupl na 4,18 dolaru, analytici čekali zisk 4,17 dolaru. Příjmy byly v souladu s novým odhadem z tohoto měsíce. Apple na počátku ledna varoval, že jeho příjmy budou výrazně nižší, než doposud očekával, kvůli slabé poptávce v Číně a nižšímu zájmu o nové přístroje. Původně Apple předpokládal za první fiskální čtvrtletní, které bývá nejrušnějším v roce, příjmy v rozmezí 89 až 93 miliard dolarů.

Příjmy z prodeje iPhonů klesly v posledním kvartálu o 15 procent na 51,9 miliardy dolarů, celkové příjmy z dalších produktů a služeb naopak stouply o 19 procent. Příjmy ze služeb pak dosáhly rekordních 10,9 miliardy dolarů.

Ve druhém fiskálním čtvrtletí Apple očekává příjmy v rozmezí 55 až 59 miliard dolarů. To spíše zaostává za odhady analytiků, kteří očekají v průměru příjmy 58,83 miliardy USD. Ve srovnatelném období loni činily příjmy 61 miliard dolarů.

Příjmy i zisk Applu ve čtvrtletí kleslyTagy: Apple  iOS  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.