Cenově dostupná Nokia 5 aktualizuje na Android 9 Pie
autor: Mirek Kočí , publikováno 27.1.2019

Příkladná softwarová podpora společnosti HMD Global je mezi výrobci ojedinělá. Dalším důkazem, který toto tvrzení potvrzuje, je oznámení, že na Android 9 povyšuje levná Nokia 5. Ta se přitom do prodeje dostala s Androidem Nougat, poté v průběhu času aktualizovala na Oreo a nyní se její majitelé mohou těšit z nejnovější verze Pie.

Tím však snahy vývojářů HMD Global zdaleka nekončí. Android 9 postupně obdrží i všechny další Nokie s výjimkou velmi levného modelu Nokia 2. Ten běží zatím na starším Nougatu, ale i pro tento telefon bude časem dostupný jeden velký update. Půjde o aktualizaci na Oreo, jejíž instalaci však uživatelé budou muset odsouhlasit na speciální webové stránce.

Protože Nokia 2 nešla do prodeje s Androidem Go, ale s běžným neosekaným systémem, bude přechod na Oreo znamenat degradaci výkonu, jak vývojáři již před časem avizovali (přechod z běžného Androidu na GO verzi skrze aktualizaci není možný). Bude tak pouze na uživateli, jestli se vzdá svižnosti svého telefonu na úkor nových funkcí.

Cenově dostupná Nokia 5 aktualizuje na Android 9 PieTagy: HMD Global  Nokia 5  Nokia 2  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.