Acer TravelMate B114-21: robustní a spolehlivý notebook pro školský sektor
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 24.1.2019

Společnost Acer využila veletrhu BETT 2019 k představení nejnovějšího modelu série TravelMate B114-21, který má být dokonalým výukovým společníkem pro studenty.

Určený je zejména pro zákazníky ze vzdělávacího sektoru.  Jedná se o výkonný a robustní 14" notebook, který se může pochlubit zejména odolnou konstrukcí s gumovým nárazníkem a tělem chráněným vůči nárazu. Odolnost je dokonce podtržena americkou vojenskou normou (MIL-STD 810G). 

Acer TravelMate B114-21: robustní a spolehlivý notebook pro školský sektor

V útrobách notebooku najdeme APU A6-9220C sedmé generace s grafikou Radeon řady R5 od značky AMD, jejichž kombinace poskytuje dostatečnou podporu pro učební a výukové aktivity. Úložiště pak řeší buď 64GB eMMC flash čip, nebo PCIe NVMe SSD s kapacitou až 256 GB. Díky této volbě se dočkáme rychlého provozu a odolnosti vůči poškození disku při přenášení.

Acer TravelMate B114-21: robustní a spolehlivý notebook pro školský sektor

Acer TravelMate B114-21 se může pochlubit až 10hodinovou výdrží na baterii na jedno nabití, díky čemuž by měl vydržet v provozu prakticky celý školní den. Displej notebooku je 14" s rozlišením Full HD s možností naklopení víka až do úhlu 180 stupňů. Mezi konektivitou najdeme kromě Wi-Fi 802.11ac a ethernetového portu také port USB 3.1, dvojici USB 2.0, čtečku paměťových karet SD a výstup HDMI.

Acer TravelMate B114-21: robustní a spolehlivý notebook pro školský sektor

Pro běžného uživatele nemusí být úplně příznivou zprávou, že na notebooku je přeinstalovaný Windows 10 v režimu S, která je omezená na prověřené aplikace z Windows Store. Systém ale nejspíše umožní přejít na otevřenou verzi, jako tomu bylo doposud. Notebook má být k dostání ve 2. čtvrtletí roku. Cenovku zatím výrobce neuvádí. 

Zdroj: AcerTagy: Acer  TravelMate  B114-21  notebook  14"  Full HD  AMD  APU  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.