Za 10 let se Huawei katapultoval mezi největší výrobce smartphonů na světě
autor: Mirek Kočí , publikováno 24.1.2019

Web v uplynulých dnech zaplavila výzva, ve které lidé srovnávají fotografie před a po deseti letech. Výzva 10yearschallenge se stala ze dne na den hitem a zaplavuje sociální sítě. Přidává se téměř každý a chybět nemohou ani smartphony. Deset let je v životě celkem dlouhá doba a v technologiích to platí dvojnásob. Do výzvy se nově zapojil i Huawei.

V roce 2009 byl novinkou na trhu model s technickým označením Huawei U7510, do kterého bylo možné uložit až 1000 telefonních kontaktů a disponoval na svoji dobu úctyhodnou interní pamětí 100 MB. V nabídce telefonu byla také možnost dohledat až 30 příchozích, odchozích, nebo ztracených hovorů. O deset let později vyvinul Huawei technologický skvost Mate 20 Pro, pro mnohé uživatele nejlepší smartphone na světě, který již nepotřebuje místo na ukládání kontaktů a ani se nechlubí možností dohledat ztracené hovory, zato disponuje obří pamětí o kapacitě 128 GB.

Ke slušnému posunu při vývoji telefonů a smartphonů došlo u displejů. Trendem roku 2000 bylo zmenšování přístrojů až po miniaturní krabičky, které byly hitem před rokem 2010, kdy se tento trend zastavil, a právě kvůli displejům se začaly chytré telefony opět zvětšovat. Model U7510 se už ve své době pyšnil dotykovým displejem o velikosti 2,8 palců a rozlišení 320 × 240 pixelů. Oproti tomu má Mate 20 Pro obrazovku velkou 6,39 palců s rozlišením 3 120 × 1 440 px.

Za 10 let se Huawei katapultoval mezi největší výrobce smartphonů na světě

Další posun představuje fotoaparát. Už model U7510 měl přední i zadní kameru. Selfie kamera uměla pouze fotografovat, zato zadní kamera zvládla i natáčet videa a čočka měla tenkrát pouhé 2 Mpx. Noční focení bylo tehdy ještě v plenkách, proto telefonům chyběl blesk. Dnešní Huawei Mate 20 Pro má selfie kamerku s 24 Mpx a na zadní straně trojici fotoaparátů s certifikací Leica uspořádaných do čtverce a doplněných o LED.

Zatímco v roce 2009 mnoho lidí o Huawei nikdy neslyšelo, dnes, deset let poté, je tato značka druhým největším výrobcem smartphonůna světě a zařízení s logem čínského podniku si pořídí ročně přes 200 milionů lidí po celém světě.Tagy: Huawei  Mate 20 Pro  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.