Velmi dobře vybavená autokamera Lamax C9 v prodeji
autor: Mirek Kočí , publikováno 22.1.2019

Do tuzemských obchodů v uplynulých dnech dorazila nová autokamera Lamax C9, jež natáčí videozáznamy v rozlišení až 2K s širokým úhlem záběru a má užitečný noční režim.

Již z těchto vlastností vyplývá, že se jedná o nejvybavenější kameru do auta v nabídce značky Lamax, která zároveň oplývá i chytrými funkcemi, mezi které patří třeba upozornění při opouštění jízdního pruhu (LDWS) nebo varování před úsekovými i pevnými radary, vše kompletně v češtině. Databáze radarů se navíc rozšiřuje průběžnými aktualizacemi a v současnosti je k dispozici pro více než 37 zemí Evropy.

Hlavně na delších cestách řidiči nejspíš ocení také zvukové i obrazové upozornění na překročení rychlosti, hlídané GPS signálem. Rozlišení 2K znamená 2 560 × 1080 pixelů, tedy dostatečně detailní obraz třeba na určení případného viníka nehody. Tuto kvalitu záznamu kamera zvládá při rychlosti 30 snímků za vteřinu a úhlu záběru 150°.

Velmi dobře vybavená autokamera Lamax C9 v prodeji

O kvalitu záběrů se kromě samotné optiky stará také funkce WDR, díky které je video natáčeno v širokém dynamickém spektru. To se hodí například při častém střídání světla a stínu, které běžné kamery často oslní natolik, že nejsou schopny generovat dostatečně průkazný materiál.

Ovládání autokamery zajišťuje 2,7palcový TFT displej, jehož menu si můžete nastavit do deseti jazyků, včetně češtiny. Nabíjecí držák napevno instalovaný do auta zase umožňuje snadnou a rychlou instalaci kamery na čelní sklo před každou cestou a zároveň zajišťuje pevné uchycení kamery, aby při nehodě nedošlo k jejímu vychýlení.

V kameře navíc nikdy nedojde paměť, protože zařízení jede nonstop a nejstarší záběry se v něm automaticky přemazávají záběry novými. Kromě záběrů vyhodnocených jako potenciální důkaz při nenadálé situaci. Ty můžete proti přemazání uzamknout buďto manuálně, nebo k jejich uzamčení dojde automaticky, a to díky G-senzoru, jenž umí sám rozpoznat náraz.

Autokameru Lamax C99 zakoupíte na českém trhu již nyní za doporučenou maloobchodní cenu 5 190 Kč včetně DPH.Tagy: Lamax C9  Lamax  C9  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.