Vodafone spolu s českým vědcem hledá budoucí astronauty
autor: Mirek Kočí , publikováno 17.1.2019

Být vědcem nebo astronautem byla vysněná profese nejednoho dítěte. V rámci kampaně #jetovtobě si vybraní zájemci vyzkouší, co povolání budoucnosti obnáší. Jedním z nich je i pěstování zeleniny v simulačním prostředí Marsu, to vše pod vedením vědce Jana Lukačeviče, který spolupracuje s NASA.

Podle průzkumu společnost Dell bude existovat v roce 2030 až 85 % nových povolání. Na tyto výsledky zareagoval i Vodafone. Ten už před časem zveřejnil výzvu, která spočívá v představení možných povolání budoucnosti dnešním mladým lidem. Přizval si k tomu experty z jednotlivých oborů - řeč je například o Janu Lukačevičovi, který pracuje na oddělení vesmírného výzkumu na Akademii věd ČR a spolupracuje například i s americkou NASA.

Lukačevič v rámci #jetovtobě do svého vědeckého týmu hledá:

- Biologa/pěstitele
- IT specialistu se zaměřením na automatizaci
- Technika se specializací na aplikovanou mechaniku nebo kosmonautiku

Vodafone spolu s českým vědcem hledá budoucí astronauty

Kompletní tým se bude starat o pěstování zeleniny v prostředí imitující planetu Mars. Pěstírna bude mladým vědcům k dispozici od letošního února do konce června. Výzkum pěstování plodin má za cíl rozvinout znalosti o tom, jak vypěstovat plodiny v podmínkách odlišných od těch na Zemi.

Zájemci se mohou hlásit do 28. ledna. Stačí poslat životopis a motivační dopis na email marsonaut@jetovtobe.cz. Už 6. února se pak trojice vybraných kandidátů potká s Janem Lukačevičem a zahájí společný projekt.Tagy: Vodafone  NASA  Lukačevič  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.