Před 12 lety Apple představil první iPhone
autor: Mirek Kočí , publikováno 9.1.2019

iPhone, multimediální přístroj, který začal psát novou etapu chytrých telefonů, slaví narozeniny. Dnes je tomu totiž přesně dvanáct let, kdy ho oficiálně představil tehdejší šéf Applu Steve Jobs.

„iPod, telefon a mobilní internetový komunikátor v jednom,“ říkal tehdejší ředitel společnosti Steve Jobs na nezapomenutelné keynote. Po první, úspěšné, verzi iPhonu Apple představil vylepšený model 3G. Další verze s označením 3GS pak přinesla několik vylepšení, včetně inovovaného fotoaparátu.

Aktuální jedničkou v mobilním portfoliu Applu jsou chytré telefony iPhone Xs a iPhone Xs Max, které však zájemce nezaujaly tolik, jak výrobce očekával. Zřejmě kvůli kosmetickým inovacím oproti předchozí generaci a vysoké pořizovací ceně.

Před koncem loňského roku se objevily zprávy, že Apple tlumí jejich výrobu, což následně firma potvrdila ve výroční zprávě investorům, kde uvedla, že v prvním fiskálním kvartálu (kam se započítávají prodeje přes Vánoce) očekává horší hospodářské výsledky.Tagy: iPhone  Apple  Steve Jobs  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.