Tento 4TB prototyp od Sandisku je největším flash diskem na světě
autor: Martina Lipertová , publikováno 9.1.2019

Flash disky patří k těm nejužitečnějším technologickým vynálezům všech dob. Přitom platí, že čím větší, tím užitečnější flash disk je. Společnost Sandisk si tuto přímou úměru uvědomuje a tak předvedla prototyp masivního 4TB USB-C flash disku, který se vám vejde i do malé kapsičky.

Tento 4TB prototyp od Sandisku je největším flash diskem na světě

Flash disk zatím nemá název, stejně jako bližší technické specifikace nebo datum vydání. Jak zmiňuje server The Verge, navíc je dosti ošemetné nazývat ho flash diskem, když má integrovaný USB-C kabel, kvůli němuž by se měl řadit spíše mezi „velmi malé SSD“ než „obrovské flash disky“. Když se ale oprostíme od slovíčkaření, musíme uznat, že se jedná o pozoruhodnou věc. Dovedete si představit, že ve své kapse pohodlně přenášíte 4TB dat?

Je velmi pravděpodobné, že tento flash disk se nikdy nezačne masově vyrábět. Ten samý osud postihl také ultratenký 1TB USB-C flash disk, který společnost představila na loňské CES. Na druhou stranu, když si představíme, že 2TB flash disky stojí okolo 25 tisíc korun, možná je to dobře. Alespoň pro naše peněženky.

Zdroj: 1, 2Tagy: sandisk  flash disk  usb-c  ces  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.