Google Chrome se na Windows dočká tmavého režimu
autor: Mirek Kočí , publikováno 7.1.2019

Oddělení, jenž má na starosti vývoj webového prohlížeče Chrome, chystá letos hned několik překvapení. Jedním z nich by měla být implementace tmavého režimu, po kterém mnozí uživatele populárního browseru už léta volají. Novinku si lze vyzkoušet v testovacím buildu Canary, který si můžete stáhnout zde.

Tmavý režim zatím nejde aktivovat standardně v Nastavení. Abyste ho zapnuli, musíte přejít do vlastností zástupce prohlížeče a přidat za adresu cíle řetězec -force-dark-mode. Pokud vám popis není jasný, vše názorně ukazuje obrázek níže.

Google Chrome se na Windows dočká tmavého režimu

V černé barvě se zatím zobrazuje horní lišta, našeptávač a vizuálních změn doznaly i kontextové nabídky. Tmavý režim zdaleka ještě není připravený na to, aby se objevil v některém z finálních sestavení Chromu; vývojáři na něm ještě musí zapracovat. V každém případě půjde o zajímavé zpestření pro uživatele tohoto prohlížeče.

Jestli se takzvaný Dark Mode objeví i na mobilních platformách, zatím není jisté. Vývoj browseru pro smartphony a tablety má totiž na starosti jiný tým.

Zdroj

 Tagy: Canary  Google  Chrome  browser  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.