Živé snímky čelní strany Nokie 9 s pěti objektivy na zádech
autor: Mirek Kočí , publikováno 26.12.2018

Společnost HMD Global připravuje nový top model, který možná stanoví novou laťku v oblasti toho, jak kvalitně dnešní chytré telefony umí fotit. Nokia 9 to letos už do obchodů nestihne, dočkat bychom se jí však mohli už během prvního čtvrtletí roku 2019. Hlavním lákadlem nové Nokie bezpochyby bude hlavní fotoaparát s pěti objektivy. Neméně zajímavě však vypadá i čelní strana, jejíž snímky právě oblétly internet.

Z přední strany Nokia 9 vypadá celkem obyčejně. Při bližším pohledu ovšem zjistíme, že má tlustší postranní rámečky než konkurence a displeji chybí výřez, takzvaný notch. Obrazovka s integrovanou čtečkou otisků má mít rozměr 5,9 palce, což bude na dnešní dobu spíše střední velikost.

Srdcem telefonu se má stát čipová sada Snapdragon 845 (ve hře je však i nejnovější čip Snapdragon 855) spolu s až 8 GB operační paměti a 128GB úložištěm. Z dřívějších informací také víme, že k připojení sluchátek i dobíjení baterie s kapacitou 4 150 mAh tak bude sloužit výhradně USB-C konektor.

Největším tahákem „devítky“ se stane armáda pěti objektivů spolu s prvky umělé inteligence a technologií PureView, která by mohla Nokii vrátit na trůn fotomobilů.

Živé snímky čelní strany Nokie 9 s pěti objektivy na zádech Živé snímky čelní strany Nokie 9 s pěti objektivy na zádech Živé snímky čelní strany Nokie 9 s pěti objektivy na zádech 

ZdrojTagy: HMD Global  Nokia  Nokia 9  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.