První hrou zdarma na Epic Store bude Subnautica, brzy se dočkáme také Super Meat Boy
autor: Martina Lipertová , publikováno 7.12.2018

Společnost Epic Games si vybudovala rozsáhlou základnu hráčů prostřednictvím svého battle royale hitu Fornite, načež se rozhodla této základny využít k zavedení dalšího byznysu. Jedná se o online obchod s hrami, který by měl být přímým konkurentem pro Steam.

První hrou zdarma na Epic Store bude Subnautica, brzy se dočkáme také Super Meat Boy

Hlavním tahákem tohoto obchodu by měly být hned dvě věci. Pro vývojáře se jedná o férové rozdělení příjmů v poměru 12/88 procent (na Steamu se s vývojáři dělí v poměru 30/70). Pro nás hráče si potom Epic Games připravili nabídku her zdarma. A začínají pěkně zostra.

Na stránkách obchodu je už nyní vidět první hra, která se do nabídky her zdarma chystá. Jedná se o výbornou Subnauticu, která na všech frontách sbírá pozitivní hodnocení, a která se na některých serverech dokonce dostala do nominací na nejlepší hru roku. Jako další je potom připravená hra Super Meat Boys, která na tom s hodnocením je dost podobně.

Subnautica bude v obchodě Epic Games zdarma od 14. do 27. prosince. Super Meat Boy je nachystána na 28. prosince až 10. ledna.

V současné chvíli se v obchodě Epic Games nachází už i několik her a to včetně titulu Hades od tvůrců Bastionu a Transistoru (vývojářů Supergiant). O tomto titulu, který je na Epic Storu aktuálně v předběžném přístupu, jsme do této chvíle ještě ani neslyšeli. Jedná se však o skvělý důkaz toho, že to Epic Games se svým obchodem myslí vážně, což je skvělé. Steam má na prodej digitálních her monopol a to není dobré.

Zdroj: 1, 2Tagy: hry  hra  subnautica  zdarma  akce  epic games  digitální obchod  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.