Nokia 7.1 dostává update na Android Pie
autor: Mirek Kočí , publikováno 2.12.2018

Společnost HMD Global oznámila dostupnost Androidu Pie pro svůj smartphone Nokia 7.1. Ten tak následuje modely Nokii 7 plus, Nokii 6.1 Plus a Nokii 6.1, které devítkovou verzi operačního systému obdržely již dříve.

„Nokia 7.1 je náš čtvrtý chytrý telefon, který se dočkal Androidu Pie s tím, že další modely se aktualizace dočkají do konce roku. Jsme velmi pyšní, že se stále vice uživatelů chytrých telefonů Nokia může těšit z čistého, bezpečného a vždy aktuálního systému,“ uvedl Chief Product Marketing Officer společnosti HMD Global, Juho Sarvikas.

Nokia 7.1 nabízí vcelku tradiční design. Čelní strana telefonu patří IPS displeji s úhlopříčkou 5,84 palce a Full HD+ rozlišením (1 080 × 2 246 pixelů), což znamená poměr stran 19:9. Z8roveň se pyšní také vylepšením v podobě technologie PureDisplay, což znamená podporu pro HDR zobrazení.

Výkon Nokie 7.1 zajišťuje čipset Snapdragon 636 spárovaný se 3 GB nebo 4 GB RAM. Kapacita vnitřního úložiště je buď 32 nebo 64 GB. Na zadní straně dělá čtečce otisků prstů společnost duální fotoaparát s rozlišením 12 a 5 Mpx. Vepředu nad displejem se nachází 8Mpx selfie kamerka. Bezdrátovou konektivitu smartphonu zajišťuje LTE, Wi-Fi a Bluetooth 5.0.

Nokia 7.1 dostává update na Android Pie

Co se týče aktualizace na Android 9 Pie, tak telefon dostal i několik exkluzivních funkcí, určených pro Android One zařízení a Pixel telefony.

  • App actions – Pomáhá k rychlejšímu použití telefonu předpovídáním dalšího kroku a zobrazením správné akce v telefonu
  • Slices – Identifikuje relevantní informace oblíbených aplikací, aby byly snadněji dostupné, kdy je to nejvíce potřebné
  • Adaptive battery – Využívá hloubkové učení k porozumění používání telefonu a využití kapacity baterie pro nejdůležitější aplikace
  • Adaptive brightness – Automaticky přizpůsobuje jas displeje podle naučených zvyklostí uživatele
  • New System navigation – Přináší jedno domovské tlačítko zajišťující inteligentní predikce a doporučení (nutno povolit uživatelem)

Digital Wellbeing přinese tyto funkce

  • Dashboard – Zobrazuje čas strávený v prostředí telefonu včetně toho, kolikrát bylo zařízení odemknuto a počet přijatých notifikací
  • App Timers – Nastavení časových limitů pro používání jednotlivých aplikací
  • Wind Down and Do Not Disturb – Obrazovka se přepne do šedých odstínů, zatímco Do Not Disturb funkce utiší notifikace pro klidný spánek. Funkce Do Not Disturb lze zapnout kdykoliv uživatel cítí potřebu být offline.


Tagy: HMD Global  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.