ADATA představuje velmi rychlé 3D QLC NAND SSD SU630
autor: Mirek Kočí , publikováno 19.11.2018

V České republice uživatelům dobře známá společnost ADATA představuje solid-state disk SU630, který uspokojí i náročné zákazníky a přitom nemá ambice zruinovat jejich peněženky.

SU630 nabízí špičkový výkon, aniž by zájemce odradil cenou, jak je u jiných SSD zvykem. Rychlé přenosové rychlosti zajišťují technologie 3D QLC NAND Flash a třívrstvé TLC. Další zvýšení výkonu má na svědomí SLC Caching, takže disk dokáže pohodlně přenášet soubory rychlostí až 520 MB/s pro čtení a 450 MB/s pro zápis.

Data jsou navíc dobře chráněna zejména díky odolnosti proti nárazům až do 1 500 G/0.5 ms. V blížící se zimě se pak může hodit i schopnost odolat rychlým teplotním změnám v rozsahu 0° až 70°C. Oproti klasickým pevným diskům je SSD samozřejmě výrazně energeticky úspornější a díky podpoře opravného kódu LDPC (Low-Density Parity-Check) SU630 umí detekovat a opravit chyby v datech, což prodloužuje jeho životnost. 

Kromě toho získá každý majitel SU630 možnost stáhnout si bezplatné aplikace SSD Toolbox a Migration Utility. SSD Toolbox umí u solid-state disku zjistit aktuální stav, opotřebení a odhadovanou životnost. Migration Utility pomůže hlavně těm, kteří chtějí přejít z pevného disku na SSD. Snadno a jednoduše přenese data z jednoho disku na druhý, a to včetně operačního systému.

SU630 bude v ČR dostupný v prosinci za doporučené koncové ceny:

  • 240 GB – 949 Kč
  • 480 GB – 1699 Kč
  • 960 GB – 3299 Kč

ADATA představuje velmi rychlé 3D QLC NAND SSD SU630Tagy: ADATA  SSD  SU630  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.