Netgear uvedl do prodeje třípásmový mesh extender Nighthawk X6
autor: Mirek Kočí , publikováno 15.11.2018

Společnost Netgear uvádí na český a slovenský trh nový třípásmový bezdrátový mesh extender Nighthawk X6 (EX7700). Novinka nabízí rychlejší připojení a širší pokrytí stávající sítě Wi-Fi, včetně jednotného síťového názvu i hesla zajišťujících plynulost připojení napříč celou domácností.

Nový bezdrátový mesh extender Nighthawk X6 se čtyřjádrovým procesorem používá třípásmovou Wi-Fi technologii FastLane3, která využívá vyhrazený bezdrátový 5,0GHz kanál pro vzájemnou komunikaci mezi extenderem a routerem. Tato technologie v kombinaci s MU-MIMO, Smart Connect a standardem AC2200 poskytuje rychlé připojení s kombinovanou rychlostí až 2,2 Gb/s (866 + 866 + 400 Mb/s), a to bez ohledu na počet připojených zařízení. Špičkové pokrytí czajišťuje čtveřice výkonných interních antén se zesilovači.

Netgear uvedl do prodeje třípásmový mesh extender Nighthawk X6

Výhodou nového zařízení je také možnost využití jednotného názvu a hesla pro sítě vytvořené zvlášť routerem a extenderem. Zatím co u klasických extenderů se uživatelé museli ke každé síti přihlašovat zvlášť, v případě Nighthawk X6 to tak neplatí a uživatelé se mohou plynule pohybovat napříč domácností bez negativního dopadu na stav či kvalitu připojení. O výběr konkrétní sítě se stará technologie Smart roaming, jež pro každé z používaných zařízení automaticky vybere nejoptimálnější síť a ihned ho k ní připojí.

Netgear uvedl do prodeje třípásmový mesh extender Nighthawk X6

Nastavení a správu mesh extenderu zajišťuje instalace skrze webový prohlížeč a funkce Push ‘N’ Connect využívající WPS. Stav bezdrátové sítě si uživatelé mohou ověřit skrze mobilní aplikaci WiFi Analytics dostupnou pro operační systém Android. Součástí nového mesh extenderu jsou také dva gigabitové ethernetové porty umožňující kabelové připojení libovolných zařízení.

Cena a dostupnost

Mesh extender Nighthawk X6 je v prodeji za doporučenou koncovou cenu 3 430 korun s DPH.Tagy: Netgear  Nighthawk X6  EX7700  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
15.11.2018 15:40:30   94.242.92.xxx 10
a na jaké bateri ta super krabička je a jak dlouho na ně vydrží?

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.